Ads 468x60px

Social Icons

joi, 2 august 2012

Rusine Europeana: Steaua - Spartak Trnava 0 - 1 / Heerenveen - Rapid 4 - 0

Steaua şi Rapid au pierdut meciurile din turul trei preliminar al Ligii Europa. Steaua a fost învinsă de Spartak Trnava, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, prin golul marcat de Martin Mikovič, în minutul '5, după o gafă a portarului Tătăruşanu. Deşi au dominat copios meciul, steliştii n-au avut capacitatea necesară pentru a egala, Chipciu şi Nikolici au irosit cele mai mari ocazii ale meciului.

De partea cealaltă, giuleştenii s-au făcut de râs în meciul cu olandezii de la Heerenveen, pierzând lamentabil cu scorul de 4-0. Graţie acestui rezultat, rapidiştii îşi pot lua «adio» de la play-off-ul Europa League. Ca şi Steaua, Rapid s-a văzut condus încă din minutul '9, atunci când Djuricici l-a învins pe Albuţ. Nici după primirea golului rapidul n-a reuşit mare lucru, până la pauză, iar repriza secundă a fost un adevărat recital din partea olandezilor, care au reuşit încă trei goluri prin Van Anholt ('64), De Roon ('69) şi Fazli ('89) şi au consfinţit umilinţa rapidistă. Sursa foto: gsp.ro